Menu
>
Obec Kostolište
ObecKostolište

NOVÝ SYSTÉM ZBERU TKO V KOSTOLIŠTI

Smetná nádoba so žetónom

Od 1,januára 2017 sa v našej obci zavádza nový systém zberu tuhého komunálneho odpadu (TKO). Tento oznam je veľmi dúležitý pre všetky domácnosti v našej obci

Zavedenie nového systému zberu TKO v Kostolišti

Celý oznam o novom systéme zberu TKO ( PDF )
 

Vážení občania,

       dovoľte, aby sme Vás oboznámili o novom systéme zberu a poplatku za vývoz tuhého komunálneho odpadu (TKO), ktorý bude zavedený od 1. januára 2017.

Na základe VZN č. 1/2016 o miestnych daniach a poplatkoch za tuhý komunálny odpad a VZN č. 2/2016 o nakladaní s odpadmi , ktoré prijalo Obecné zastupiteľstvo dňa 28.11.2016, sa zmení systém zberu TKO a to nasledovne:

Od 1.1.2017 sa zavádza pre všetky domácnosti žetónový systém. To znamená, že v rámci poplatku za vývoz TKO obdržia domácnosti žetóny, ktoré sú farebne odlíšené. Žltý žetón – popolnica 120 litrov, modrý žetón – 240 litrová popolnica, červený žetón – vrece

Ako to bude fungovať ?

Vývoz sa bude uskutočňovať každý týždeň ( štvrtok ).  V deň vývozu na plnú popolnicu upevníte žetón a pri vyprázdnení nádoby ju prepravca ( TEKOS s.r.o. ) odtrhne a odovzdá na obecný úrad. To znamená, že plnú nádobu môžete dať vyprázdniť v ktoromkoľvek týždni, podľa uváženia.


Nádoby, ktoré nebudú označené žetónom nebudú vyprázdnené !!!
Smetná nádoba so žetónom 

 

Hodnota žetónov :

Žltý žetón ( 120 l nádoba )      1,62 eur/ ks
Modrý žetón ( 240 l nádoba )  3,24 eur/ks
Červený žetón ( vrece 120 l )  1,65 eur/ks

Frekvencia zberu je nastavená nasledovne :

Domácnosti, ktoré mali doteraz vývoz 4 x do mesiaca  obdržia  40 ks žetónov
Domácnosti, ktoré mali doteraz vývoz 2 x do mesiaca  obdržia   20 ks žetónov
Domácnosti, ktoré mali doteraz vývoz 1 x do mesiaca obdržia   12 ks žetónov
 

Po prvom polroku je možné počet vývozov v domácnosti prehodnotiť a znížiť počet žetónov
( zo 40 na 20, alebo z 20 na 12 ). Minimum je odber 12 žetónov.

Ak nastane situácia, že popolnica v prípade rôznych výnimočných okolností nestačí ( väčšie množstvo odpadu ) je k dispozícii vrece, ktoré zakúpite na Obecnom úrade spolu s červeným žetónom a v deň vývozu ho pripevníte na vrece.

Ak nastane situácia, že sa minuli všetky žetóny, dajú sa dokúpiť v tej istej cene na Obecnom úrade.
Upozorňujeme, že v prípade, že ku koncu roku žetóny zostali, nie je možné ich vrátiť a žiadať vrátenie preplatku. Toto je možné len v prípade, ak sa majiteľ  počas roka z domácnosti odsťahuje, alebo zomrie, prípadne zruší prevádzku.

Tento systém je nastavený tak, aby každá domácnosť ušetrila financie za vývoz TKO. Vzhľadom na skutočnosť, že bol zavedený  systém separovania odpadu ( papier, sklo, plasty ) by mala byť úspora preukázateľná.
Upozorňujeme, že nové popolnice sa už nebudú užívať vo forme prenájmu, ale je potrebné ich zakúpiť do svojho vlastníctva, najlepšie prostredníctvom obecného úradu ( to je v prípade ak je nová domácnosť a nemala doteraz smetnú nádobu ).
 

V prvom rade žiadame všetkých majiteľov domácností, aby si prišli od
5. decembra 2016 prevziať  4 ks žetónov, čím budú mať zabezpečený vývoz na mesiac január, prípadne február 2017 a nahlásiť prípadnú zmenu v počte vývozov.    

V poplatku za vývoz TKO sú zahrnuté všetky náklady na vývoz domového odpadu na rok.
Začiatkom roku 2017 každá domácnosť obdrží písomné oznámenie o výške ročného poplatku za TKO a pri jeho zaplatení  obdrží ostatné žetóny a  jeden lístok na bezplatný vývoz 1 m3 odpadu na odpadový dvor .

Vývoz na odpadový dvor bude spoplatnený. (  Separované zložky ako elektrošrot, papier, sklo, železo a bioodpad sú zdarma ).

 

   Za pochopenie a porozumenie Vám ďakujeme

 

Pracovníci Obecného úradu Kostolište

 

Prílohy

Zavedenie nového systému zberu TKO v Kostolišti I.pdf

Zavedenie nového systému zberu TKO v Kostolišti I.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 260,32 kB
Dátum vloženia: 2. 12. 2016 13:07
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 12. 2016 13:27
Autor: Správce Webu

Udalosti v obci

PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024

Prezidentské voľby

VOĽBY DO EURÓPSKEHO PARLAMENTU 2024

Voľby do EU parlamentu

Operačný program ľudské zdroje

OPPLZ

Integrovaný operačný program 2014-2020

Irop

Program rozvoja vidieka 2014-2020

PRV logo

PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023

volby 2023

SPOJENÉ VOĽBY 2022

Voľby 2022

Cestovný poriadok

Arriva

Cintorín Kostolište

Križik

ELEKTRONICKÉ SLUŽBY ESMAO

esmao

Enviropark

ep

Kronika Obce Kostolište

kronika