Obec Kostolište
ObecKostolište

TJ Záhoran Kostolište

U11 – prehľad a zhodnotenie zápasov jesennej časti súťaže 2019/2020

Výborný vstup do súťaže mala naša U11. Dva zápasy na ihriskách súperov boli úspešné.

OFK Vysoká pri Morave – Kostolište 2:11 (2:5), góly: Mecháček 3, Baliga 3, Markéta Maxian 3, Leskovský, vlastný gól

ŠK Plavecký Štvrtok – Kostolište 0:7 (0:5), góly: Baliga 5, Leskovský, Mecháček

TJ Záhoran Kostolište – FC IMAS (Inter Miláno Akadémia Slovakia) 4:5 (1:4), góly: Mecháček 2, Baliga, Maxian

Zostava: Čermák, Leskovský, Mecháček, Maxian, Lukovič, Baliga, Nižňanský, Egl, Hrotka, Sátko

Zápas prvého s druhým priniesol zaujímavý futbal od prvej do poslednej minúty. My sme nezvládli prvý polčas a hlavne úvod zápasu. V druhom polčase sme zo stavu 1:4 znížili na 3:4 načo IMAS zvýšil hneď na 3:5. Skorigovali sme hneď na 4:5 ale v závere nám už nezostal čas na vyrovnanie. Výkony oboch mužstiev ocenili diváci potleskom a uznaním.

TJ Záhoran Jakubov - TJ Záhoran Kostolište 4:3 (2:3), góly: Mecháček 3

Vyrovnaný zápas domáci rozhodli vo svoj prospech gólom v predposlednej minúte.

TJ Záhoran Kostolište – ŠK Gajary 6:1 (0:1), góly: Leskovský 2x, Mecháček, Baliga, Maxian, Nižňanský

Zostava: Čermák - Leskovský, Mecháček, Maxian, Lukovič, Baliga, Nižňanský , Egl, Sátko, Hrotka

V prvom polčase sme sa nemohli gólovo presadiť ale po prestávke sme hosti prevýšili v pohybe, bojovnosti a hernej kvalite. Výsledkom toho bolo 6 gólov v sieti Gajár.

FC Zohor - TJ Záhoran Kostolište 6:5 (4:1), góly: Mecháček 4, Lukovič

Vyrovnaný zápas domáci rozhodli už v prvom polčase. V druhom polčase sme dominovali ale nedotiahli sme to ani na remízu. Chlapci bojovali statočne do poslednej minúty.

TJ Záhoran Kostolište – OŠK Láb 9:2 (6:1), góly: Mecháček 5, Baliga 3, Nižňanský

O výsledku sme rozhodli už v prvom polčase. V 10 minúte sme vyhrávali 3:0. Hru sme kontrolovali a hostia sa dostali pred našu bránu len sporadicky. V druhom polčase sme predviedli niekoľko pekných akcii po ktorých sme skórovali a upravili na konečných 9:2.

U11 už ukončila jesennú časť súťaže, v ktorej odohrala 7 zápasov. V nich získala 12 bodov a skóre 45:20. Súťaž U11 je v tejto sezóne rozdelená na dve časti po 8 účastníkov. Našim najlepším strelcom je Adam Mecháček s 19 gólmi.

Tabuľka BFZ - PRÍPRAVKA sk. B - MA (PRMA)

Prípravka U11

Družstvo ťahá úspešnú sériu bez prehier v rade. 4 víťazstvá a 1 remíza. Aktuálne sa nachádza na 7.mieste (14 účastníkov súťaže).

ŠK Pl. Mikuláš - TJ Záhoran Kostolište  0:5; góly: 2xMecháček, Baliga, Leskovský, Mar. Maxian

OŠK Láb – TJ Záhoran Kostolište         4:4; góly: 4x Marek Maxian

TJ Záhoran Kostolište – FK Jablonové  21:0 góly: 5xMecháček,2xBaliga,3xNižňanský,2xLeskovský,4x Mar. Maxian,2xLukovič;3xMarek Maxian

Pozývame medzi nás chlapcov a dievčatá, ktoré by chceli hrať futbal.foto

Prvý októbrový víkend sa turnaj našich najmenších futbalistov uskutočnil na ihrisku v Kostolišti. Počasie bolo príjemne, diváci vytvorili športovú atmosféru a o najlepšie výkony na ihrisku sa snažili všetci hráči. Opäť sme odohrali tri zápasy. Tesne sme prehrali s Plaveckým Štvrtkom, porazili sme Žolík Malacky a prehrali s Jakubovom. Posledný jesenný turnaj v tomto súťažnom ročníku odohrajú naši najmenší  21.oktobra 2018 od 10,00 hod. na ihrisku Žolík Malacky.

TJ Záhoran Kostolište – postup do IV.ligy

Naše A mužstvo sa stalo v sezóne 2017/2018 víťazom V.ligy. V súťažnom ročníku 2018/2019 bude účastníkom IV. Ligy.

GRATULUJEME

FOTO

TJ Záhoran Kostolište - prípravka U11 - úspešný Záver sezóny 2017/2018

V utorok 5.juna 2018 U11 odohrali zápas v Studienke. Súpera prevyšovali vo všetkých herných činnostiach. Bojovnosťou a disciplinovanosťou eliminovali snahu domácich.

FK Studienka - TJ Záhoran Kostolište U11 2:8 (0:4)
Góly: 2x Aleš Novota, 2x Marko Melicher, Samuel Baliga, Leo Nižňanský, Tomáš Šoka a René Novotný.

FOTOFOTO 1

V sobotu 9.juna 2018 bol na programe posledný zápas sezóny proti U11 zo Sološnice. Do zápasu sme vstúpili s veľkým nasadením a veľkou chuťou zvíťaziť. Darilo sa aj  strelecky. Už v prvom polčase sme rozhodli o našom víťazstve. Aj v druhom polčase sme hrali s chuťou a zápas si užívali hlavne chlapci, ktorí končia s prípravkou. V hre pomáhali aj našim najmladším.

TJ Záhoran Kostolište U11 - FK Sološnica 13:0 (9:0)

Zostava: M.Maxian, Čermák-Mecháček, Leskovský, Dobrovodský, Melicher, Novota, Šoka, Baliga, R. Novotný, O.Novotný, Nižňanský, Kuklovská, Egl, Lukovič, Ma. Maxian, Hrotka, Lím

Na zaver sezóny sme mali spoločne posedenie s občerstvením. Súčasťou bola oficiálna rozlúčka s Dominikom Dobrovodským, Markom Melicherom, Alešom Novotom a Tomášom Šokom. Chlapci dovŕšili vek, ktorý im už neumožňuje hrať za prípravku. Do ďalšej športovej kariéry sme im zaželali veľa úspechov.

Ďakujeme všetkým našim fanúšikom za podporu.

Po odohratí zápasov jesennej časti sme na 1. mieste!

TJ Záhoran Kostolište – TJ Slovan Vištuk 3:0 (1:0)

32., 54. Haľko, 78. Bartoš

TJ Záhoran Kostolište: Benca – Siekel, Sirota, Bartoš (81. Trenčanský), Vacík (C), Malý, Kos (20. Buček), Tuhovčák, Chovanec, Gajdár (61. Kršek), Haľko

Kostolište využilo zaváhanie Lábu, a po domácom víťazstve rozdielom triedy v pomere 3:0 nad Vištukom získalo primát jesenného lídra tabuľky. Hrdinom sa stal Peter Haľko, ktorý nastúpil v rámci sezóny vôbec do prvého súťažného zápasu a zaznamenal dva presné zásahy. Dobrú streleckú formu z uplynulých týždňov potvrdil Bartoš.

Víťazné víkendové zápasy našej mládeže.
Prípravka – sobota 02.09.2017, 10,30 hod.
TJ Záhoran Kostolište – FC Zohor 4:3 (3:1)
Zápas mal od začiatku vysoké tempo. Premenili sme na gól 3 šance ale ak by sme využili všetky tak by skóre po prvom polčase vyzeralo inak. Takisto súper mal niekoľko nebezpečných príležitostí. Prvý polčas skončil výsledkom 3:1. V druhom polčase sme nezvládali rýchly súperov prechod do útoku a výsledok Zohor vyrovnal. Päť minút pred koncom zápasu sme sa ujali vedenia a udržali sme pre nás víťazný výsledok 4:3.

Zostava: Ťažký-Blažíček,Leskovský,Král,Mecháček,Novota,Melicher (striedali:Maxian,Novotný,Laco)
Mladší žiaci – nedeľa 03.09.2017, 14,30 hod.
TJ Záhoran Kostolište – Grinavský futbalový klub 5:2 (3:1)

Po dvoch zápasoch na ihriskách súperov odohrali MŽ zápas proti Grinavskému futbalovému klubu. V daždivom počasí sme mali fyzickú aj hernú prevahu, dominovali sme v osobných súbojoch a strelecky sme boli efektívni i keď sme pozahadzovali množstvo „tutoviek“ hlavne v druhom polčase. Súper sa len sporadicky dostaval pred našu bránku. Zaslúžené premiérové víťazstvo v tejto sezóne vybojovalo mužstvo v zostave:
Ťažký- Dobrovodský,Prokop,Petrivalská,Durdík,Král,Pernecká,Melicher,Novota (striedali: Saba,Konečný,Hanisko)

Najbližšie stretnutia odohrá naša mládež na ihriskách súperov. Prípravka v sobotu v Gajaroch a mladší žiaci v nedeľu v Závode.

TJ Záhoran Kostolište – mladší žiaci (MŽ)

Po niekoľkých rokoch videli fanúšikovia futbalu v Kostolišti zápas v kategórii mladších žiakov. V rámci prípravy na ich prvý súťažný ročník si pozvali Žolík Malacky. Pre našich „bývalých prípravkárov“ to bol krst ohňom a treba povedať, že sa snažili do poslednej minúty. V tejto vekovej kategórii môžu hrať hráči narodení v rokoch 2005 a 2006. V našom mužstve mame aj 6 hráčov narodených v roku 2007, ktorí budúcu sezónu odohrajú aj súťaž prípraviek aj súťaž mladších žiakov. Žolík Malacky bol veľmi dobre pripravený po fyzickej aj hernej stránke.

Pre našich bol tento zápas veľkou školou a len zápasy s kvalitnými súpermi budú našich hráčov posúvať výkonnostne dopredu.

fotoĎakujeme všetkým našim priaznivcom za podporu.

Prípravka

TJ Záhoran Kostolište – ŠK Závod 1:4 (1:1)

Gól Kostolište: Novota

Po dlhej zimnej prestávke a voľne v prvom jarnom kole sme privítali ŠK Závod. Favoritom boli hostia ale do zápasu sme vstúpili s nasadením a dorazom. Boli sme rýchlejší a dôraznejší v osobných súbojoch. Mali sme hernú prevahu a výsledkom toho bol úvodný gól našich. Mali sme i ďalšie šance ale brankár hosti bol na správnom mieste. Hostia vyrovnali v poslednej minúte prvého polčasu. Po prestávke sa ako rozdielový hráč zápasu prejavil kapitán hosti a najlepší strelec súťaže, ktorý 2x skóroval a rozhodol tým o víťazstve hosti.

Zostava: Ťažký - Leskovský,Petrivalská,Dobrovodský,Saba,Novota,Melichar,Král,Baliga,Hanisko,Laco,Blažíček, Mecháček

Tréner: Reif,Piško, vedúca mužstva: Pišková

50 divákov

TJ Záhoran Kostolište - prípravka

TJ Záhoran Jakubov – TJ Záhoran Kostolište 5-2 (2-0)

Posledný zápas jesennej časti súťaže sme odohrali na ihrisku 3. družstva súťaže TJ Záhoran Jakubov. Derby sa odohralo na ťažkom teréne za mierneho dažďa. Úvod zápasu nám nevyšiel a v 10.miute sme prehrávali 2-0. Postupne sa hra vyrovnala a dostavali sme sa do šancí. Proti urasteným obrancom Jakubova sa naši útočníci veľmi ťažko presadzovali. Párkrát sa im to podarilo ale bez gólového efektu. Gól sme dali z nepriameho kopu ale rozhodca ho neuznal pre skoré rozohratie. Na začiatku druhého polčasu sme inkasovali po neobsadení hráča pred našou branou. Za stavu 3-0 pre domácich sme zapli na vyššie obrátky a dali sme 2 rýchle góly. Vyrovnanie bolo na dosah ale domáci peknou strelou z diaľky zvýšili skóre. V závere sme vrhli všetky sily do útoku ale bezúspešne. Defenzíva Jakubova nám už „nedovolila“ skórovať.

Po zápase sme v kabíne sme zagratulovali našej Vande k narodeninám J.

Zostava TJ Záhoran Kostolište: Denis Ťažký, Eugen Král, Matej Leskovský, Vanda Petrivalská, Ľuboš Durdík, Dominik Dobrovodský, Aleš Novota, Marko Melicher, Samuel Baliga, Lukáš Sátko a Jakub Jursa

Zimná príprava nám začína 8.11.2016 v športovej hale vo vojenskom areáli na Juhu. Trénovať budeme v utorok 17,00-18,00 a vo štvrtok 18,00-19,00hod.

Radi medzi nami privítame aj nových chlapcov a dievčatá narodených 2006-2011.

TJ Záhoran Kostolište 1:4 (1:3) ŠK Láb

V sobotu 29.10.2016 sme privítali na našom ihrisku lídra súťaže ŠK Láb. Prípravka z Lábu k nám prišla s bilanciou 0 prehier, 0 remíz, 10 víťazstiev a 5 inkasovaných gólov. Pred súperom sme mali rešpekt ale ten z našich hráčov opadol po úvodnom hvizde rozhodcu. Lábu sme boli vyrovnaným súperom. Dostávali sme sa do šancí ale gól sme bohužiaľ dali iba jeden a to na zisk bodov nestačilo. Súper nás predčil v medzihre a v kombinácii pri prechode z obrany do útoku. V druhom polčase sme zlepšili defenzívu a mali sme niekoľko šancí na skórovanie. Súper predviedol pekný futbal s množstvom šancí a zaslúžene si odviezol 3 body. Divákom sa zápas musel páčiť a hráčov odmenili potleskom.

Zostava TJ Záhoran Kostolište: Denis Ťažký, Vanda Petrivalská, Matej Leskovský, Eugen Král, Ľuboš Durdík, Dominik Dobrovodský, Samuel Baliga, Aleš Novota, Lukáš Sátko, Ján Uhrinec, Jakub Jursa

Posledný zápas jesennej časti súťaže odohráme v Jakubove v nedeľu 6.11.2016 o 11,00 hod.