Menu
>
Obec Kostolište
ObecKostolište

ZAČÍNA REKONŠTRUKCIA PLYNOVODOV V OBCI KOSTOLIŠTE

logo spp

Spoločnosť SPP-distribúcia a.s. oznamuje občanom obce Kostolište, že koncom júna a začiatkom júla 2023 začnú prebiehať práce na rekonštrukcii plynovodov v našej obci.
Je dôležité pre vlastníkov domov čítať priložený oznam a oznamy, ktoré onedlho budú vo Vašich schránkach.

1. etapa rekonštrukcie - prehľadná situácia (179.57 kB)

Oznam o vstupoch na pozemky (49.59 kB)

 Rekonštrukcia plynovodov v obci Kostolište

Vážení spoluobčania,

 

SPP- distribúcia, ako prevádzkovateľ distribučnej siete zemného plynu, pristupuje na základe revízií a hodnotenia technického stavu plynovodov k ich rekonštrukcii aj v obci Kostolište. Stav plynového potrubia a prípojok v našej obci je už na hranici životnosti ( rok 1973), preto SPP-distribúcia pristupuje k postupnej rekonštrukcii týchto sietí.

Rekonštrukcia plynovodov a prípojok bude pozostávať z pokládky novej distribučnej siete, osadenia skriniek s vysadením hlavného uzáveru plynu a plynomeru na hranicu pozemku, a z rekonštrukcie prípojky až po pôvodný hlavný uzáver plynu. Všetky práce budú realizované na náklady SPP-distribúcia.

V súvislosti s rekonštrukciou je SPP-distribúcia nútená prerušiť distribúciu zemného plynu. Dĺžka prerušenia bude závisieť od charakteru siete v konkrétnej lokalite a postupu rekonštrukcie. SPP-distribúcia urobí všetko pre to, aby sa rekonštrukcie čo najviac urýchlili a dobu prerušenia distribúcie plynu čo najviac skrátili.  SPP-distribúcii záleží na včasnom informovaní, preto presný termín rekonštrukcie konkrétnych prípojok plynu bude vopred oznamovať každému odberateľovi, resp. správcovi objektu prostredníctvom verejného rozhlasu a aj prostredníctvom oznámení do domácností.

 

Predpoklad začatia prác bude od konca júna/začiatku júla 2023. Kvôli zaisteniu plynulosti rekonštrukčných prác si vás  dovoľujeme požiadať o rešpektovanie dočasného dopravného značenia odsúhlaseného Okresným dopravným inšpektorátom v Malackách.

SPP-distribúciu mrzí, že sa musí zasahovať do terénneho vzhľadu ulíc a komfortu obyvateľov, uvedená rekonštrukcia plynovodov je však nevyhnutná pre zvýšenie bezpečnosti, ochrany životov občanov, zdravia a majetku, ako aj bezpečnosti a spoľahlivosti dodávok zemného plynu do jednotlivých domácností.

 

Preto SPP- distribúcia prosí všetkých obyvateľov a aj návštevníkov obce Kostolište o trpezlivosť a zhovievavosť až do ukončenia rekonštrukčných prác.

 

  1. etapa rekonštrukcie je priložená na grafickej situácii a bude prebiehať v nasledovných uliciach:
  • Hlavná ulica od Malaciek po kostol
  • ulica za kostolom
  • Remenácka ulica od regulačnej stanice VTL
  • ulica k detskému ihrisku a pri detskom ihrisku
  • ulica Stružka a jej priľahlé ulice
  • ulica za pizzeriou

Prílohy

1. etapa prehladná situácia (1).pdf

1. etapa prehladná situácia (1).pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 179,57 kB

Oznámenie o vstupe na pozemky.pdf

Oznámenie o vstupe na pozemky.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 49,59 kB
Dátum vloženia: 14. 6. 2023 11:14
Dátum poslednej aktualizácie: 10. 10. 2023 14:15
Autor: Správce Webu

Udalosti v obci

PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024

Prezidentské voľby

VOĽBY DO EURÓPSKEHO PARLAMENTU 2024

Voľby do EU parlamentu

Operačný program ľudské zdroje

OPPLZ

Integrovaný operačný program 2014-2020

Irop

Program rozvoja vidieka 2014-2020

PRV logo

PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023

volby 2023

SPOJENÉ VOĽBY 2022

Voľby 2022

Cestovný poriadok

Arriva

Cintorín Kostolište

Križik

ELEKTRONICKÉ SLUŽBY ESMAO

esmao

Enviropark

ep

Kronika Obce Kostolište

kronika