Navigácia

Výber jazyka

  • sk
  • en
  • hu

Obsah

TESTOVANIE OBČANOV NA COVID-19 V OBCI KOSTOLIŠTE

Typ: ostatné
testVážení spoluobčania,
v sobotu 31.októbra a v nedeľu 1. novembra 2020 sa na futbalovom štadióne v Kostolišti konalo celoplošné testovanie občanov na COVID-19. Na odbernom mieste od 7.00 do 22.00 hod pracovali dva odberné tímy zdravotníkov spolu s administrátormi, zástupcom Ozbrojených síl Slovenskej republiky a členom Policajného zboru Slovenskej republiky. V sobotu bolo odobraných 954 a v nedeľu 435 vzoriek.

Spolu bolo otestovaných 1 389 občanov, z toho boli 4 pozitívne výsledky u osôb s trvalým pobytom v našej obci.

Vzhľadom na to, že celkový počet pozitívnych nálezov v okrese Malacky dosiahol  0,52 %, podľa nariadenia Ústredného krízového štábu Slovenskej republiky, sa ďalšie kolo testovania  nebude konať.

V okresných mestách budú vytvorené Mobilné odberové miesta, kde môžu ísť občania na bezplatný antigénový test.

Na záver vyslovujeme veľké poďakovanie zdravotníkom, administratívnym pracovníkom, dobrovoľníkom, ozbrojeným silám a policajnému zboru za prácu počas tohto víkendu, za ich námahu, nasadenie a snahu, aby testovanie občanov v našej obci prebehlo čo najplynulejšie a najrýchlejšie.

Vďaka patrí aj občanom a firmám, ktoré počas týchto dní podporili odberný tím vo forme občerstvenia a jedla.

No a v neposlednom rade patrí vďaka všetkým občanom, ktorí sa zúčastnili testovania, za ich trpezlivosť, súdržnosť a toleranciu.

Spoločnou zodpovednosťou to spolu dokážeme.


Vytvorené: 3. 11. 2020
Posledná aktualizácia: 3. 11. 2020 13:47
Autor: Správce Webu