Navigácia

Výber jazyka

  • sk
  • en
  • hu

Obsah

PODÁVANIE DAŇOVYCH PRIZNANÍ

Typ: ostatné
erbOznamujeme vlastníkom nehnuteľností v katastrálnom území Kostolište, že sú povinní podať priznanie k dani z nehnuteľnosti a dani za psa do 31.1.2021 na Obecný úrad Kostolište

      Tak ako každý rok, aj začiatkom tohto roka vzniká občanom, ktorým nastali zmeny vo vlastníctve nehnuteľností v roku 2020, povinnosť podať daňové priznanie.

      Podanie sa týka:

  • nadobudnutia nehnuteľnosti darom, kúpou alebo dedením
  • pozbavenia sa nehnuteľnosti darom alebo predajom.

      Daňové priznanie podávajú i občania , ktorí v r. 2020 dostali stavebné povolenie na stavbu rodinného domu, alebo skolaudovali dom alebo inú stavbu. Povinnosť podať daňové priznanie sa týka tiež drobných stavieb, hospodárskych budov a záhradných altánkov.

      Prihlásenie i odhlásenie psa vykoná jeho majiteľ taktiež písomnou formou podaním daňového priznania na Obecnom úrade v Kostolišti.

      Žiadame preto občanov,  u ktorých nastala zmena, aby si zaktualizovali svoje daňové priznania k dani z nehnuteľnosti i za psa a tieto podali do 31. januára 2021.

 

Tlačivá na podanie daňového priznania si môžete vyzdvihnúť  na Obecnom úrade v Kostolišti, taktiež sú zverejnené ako príloha pod textom oznamu.

Tlačivo pre vyplnenie priznania k dani z nehnuteľnosti a dani za psa ( PDF )

Pripadné ďalšie tlačivá stiahnete TU

 


Príloha

Vytvorené: 7. 1. 2021
Posledná aktualizácia: 14. 1. 2021 08:50
Autor: Správce Webu