Mgr. Igor Babjak

Prípravka

TJ Záhoran Kostolište – ŠK Závod 1:4 (1:1)

Gól Kostolište: Novota

Po dlhej zimnej prestávke a voľne v prvom jarnom kole sme privítali ŠK Závod. Favoritom boli hostia ale do zápasu sme vstúpili s nasadením a dorazom. Boli sme rýchlejší a dôraznejší v osobných súbojoch. Mali sme hernú prevahu a výsledkom toho bol úvodný gól našich. Mali sme i ďalšie šance ale brankár hosti bol na správnom mieste. Hostia vyrovnali v poslednej minúte prvého polčasu. Po prestávke sa ako rozdielový hráč zápasu prejavil kapitán hosti a najlepší strelec súťaže, ktorý 2x skóroval a rozhodol tým o víťazstve hosti.

Zostava: Ťažký - Leskovský,Petrivalská,Dobrovodský,Saba,Novota,Melichar,Král,Baliga,Hanisko,Laco,Blažíček, Mecháček

Tréner: Reif,Piško, vedúca mužstva: Pišková

50 divákov

TJ Záhoran Kostolište - prípravka

TJ Záhoran Jakubov – TJ Záhoran Kostolište 5-2 (2-0)

Posledný zápas jesennej časti súťaže sme odohrali na ihrisku 3. družstva súťaže TJ Záhoran Jakubov. Derby sa odohralo na ťažkom teréne za mierneho dažďa. Úvod zápasu nám nevyšiel a v 10.miute sme prehrávali 2-0. Postupne sa hra vyrovnala a dostavali sme sa do šancí. Proti urasteným obrancom Jakubova sa naši útočníci veľmi ťažko presadzovali. Párkrát sa im to podarilo ale bez gólového efektu. Gól sme dali z nepriameho kopu ale rozhodca ho neuznal pre skoré rozohratie. Na začiatku druhého polčasu sme inkasovali po neobsadení hráča pred našou branou. Za stavu 3-0 pre domácich sme zapli na vyššie obrátky a dali sme 2 rýchle góly. Vyrovnanie bolo na dosah ale domáci peknou strelou z diaľky zvýšili skóre. V závere sme vrhli všetky sily do útoku ale bezúspešne. Defenzíva Jakubova nám už „nedovolila“ skórovať.

Po zápase sme v kabíne sme zagratulovali našej Vande k narodeninám J.

Zostava TJ Záhoran Kostolište: Denis Ťažký, Eugen Král, Matej Leskovský, Vanda Petrivalská, Ľuboš Durdík, Dominik Dobrovodský, Aleš Novota, Marko Melicher, Samuel Baliga, Lukáš Sátko a Jakub Jursa

Zimná príprava nám začína 8.11.2016 v športovej hale vo vojenskom areáli na Juhu. Trénovať budeme v utorok 17,00-18,00 a vo štvrtok 18,00-19,00hod.

Radi medzi nami privítame aj nových chlapcov a dievčatá narodených 2006-2011.

TJ Záhoran Kostolište 1:4 (1:3) ŠK Láb

V sobotu 29.10.2016 sme privítali na našom ihrisku lídra súťaže ŠK Láb. Prípravka z Lábu k nám prišla s bilanciou 0 prehier, 0 remíz, 10 víťazstiev a 5 inkasovaných gólov. Pred súperom sme mali rešpekt ale ten z našich hráčov opadol po úvodnom hvizde rozhodcu. Lábu sme boli vyrovnaným súperom. Dostávali sme sa do šancí ale gól sme bohužiaľ dali iba jeden a to na zisk bodov nestačilo. Súper nás predčil v medzihre a v kombinácii pri prechode z obrany do útoku. V druhom polčase sme zlepšili defenzívu a mali sme niekoľko šancí na skórovanie. Súper predviedol pekný futbal s množstvom šancí a zaslúžene si odviezol 3 body. Divákom sa zápas musel páčiť a hráčov odmenili potleskom.

Zostava TJ Záhoran Kostolište: Denis Ťažký, Vanda Petrivalská, Matej Leskovský, Eugen Král, Ľuboš Durdík, Dominik Dobrovodský, Samuel Baliga, Aleš Novota, Lukáš Sátko, Ján Uhrinec, Jakub Jursa

Posledný zápas jesennej časti súťaže odohráme v Jakubove v nedeľu 6.11.2016 o 11,00 hod.

TJ Záhoran Kostolište – Prípravka

OFK Vysoká pri Morave – TJ Záhoran Kostolište 4:4 (1:2)

Zaujímavý zápas s dramaticky sa meniacim skóre videli diváci vo Vysokej pri Morave. Do zápasu sme vstúpili zakríknuto a šikovní útočníci domácich robili našim obrancom starosti. Domáci sa síce ujali vedenia ale dovtedy sme mohli dvakrát skórovať. Brankár domácich stál vždy na správnom mieste. Do prestávky sme zápas otočili a do kabín sme išli s vedením 1:2. Po prestávke sme nastúpili nekoncentrovaní, nemali sme dôraz, mali sme slabý pohyb a domáci dokázali naše chyby okamžite využiť. Vždy sme viedli o jeden gól a domáci vždy vyrovnali. Päť minút pred koncom sme sa ujali vedenia 4:3 ale svojou nedôraznou hrou sme umožnili domácim v poslednej minúte vyrovnať.

Prípravka: TJ Záhoran Kostolište 4:2 FC Rohožník

Dramatický, zaujímavý, bojovný, víťazný...tieto a viac prívlastkov môže mat náš ostatný domáci majstrovský zápas proti FC Rohožník. Hostia viedli už 0:2 lebo do zápasu naši hráči nastúpili nekoncentrovaní a nepozorní. V prvom polčase sa nám podarilo gólovo využiť z množstva šancí len jednu. Cez prestávku sme si povedali zopár vecí, ktoré treba využiť a všetci hráči, ktorí nastúpili do zápasu aj zodpovedne dodržali pokyny trénerov. Súpera sme v druhom polčase prevalcovali kondične, herne a taktickou zodpovednosťou. Každý na ihrisku odovzdal maximum a výkon mužstva bol umocnený tým, že sme dokázali zápas doviesť do víťazného konca napriek tomu, že sme prehrávali.

Veľmi cenné víťazstvo vybojovali a o vzornú reprezentáciu TJ Záhoran Kostolište sa v tomto zápase zaslúžili: Denis Ťažký, Luboš Durdík, Matej Leskovský, Vanda Petrivalská, Mirko Saba, Dominik Dobrovodský, Eugen Král, Marko Melicher, Aleš Novota, David Konečný, Adam Mecháček a Lukáš Sátko.

Ďakujeme všetkým našim priaznivcom za podporu a zároveň Vás pozývame na ďalší zápas, ktorý odohráme v nedeľu 23.10.2016 o 10,00hod. vo Vysokej pri Morave.